Przejdź do treści

Peregrynacja relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów w Archidiecezji Łódzkiej 2024r.

  W Archidiecezji Łódzkiej zbliża się czas peregrynacji relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów.

  9 marca 2024r. – godz. 18.00 – Msza św. w Bazylice Archikatedralnej, ul. Piotrkowska 265 w Łodzi, przewodniczy ks. kard. Grzegorz Ryś. Szczególnie gorąco zapraszamy małżeństwa, rodziny i ruchy małżeńsko rodzinne.

  Po mszy świętej wieczór modlitewny przy relikwiach błogosławionej rodziny Ulmów – różaniec w intencjach rodzin, małżeństw, narzeczonych poprowadzony przez małżeństwa z różnych wspólnot małżeńskich z naszej archidiecezji, na zakończenie (ok. godz. 21.00) błogosławieństwo relikwiami.

  10 marca 2024r. – godz. 18.00 – Msza św. w parafii Zesłania Ducha Św., ul. Piotrkowska 2 w Łodzi, przewodniczy ks. kard. Grzegorz Ryś. Szczególnie serdecznie zaproszona jest młodzież. Po mszy świętej wieczór modlitewny poprowadzony przez młodzież związaną z duszpasterstwem młodzieży naszej archidiecezji. Zakończenie ok. godz. 21.00.

  „Zapraszamy na spotkanie z błogosławioną Rodziną Ulmów. Wieczór 10 marca przygotowujemy z myślą o osobach młodych – studentach, uczniach i wszystkich innych ludziach młodych. Wydarzenie będzie miało miejsce w kościele Zesłania Ducha Świętego w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 2. Zaczynamy o godz. 18:00 Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Kardynała Grzegorza Rysia. Przez cały tydzień w archidiecezji łódzkiej będą z nami relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów. Każdego dnia w innej parafii. Ten jeden wieczór – 10 marca – zarezerwowany jest dla ludzi młodych, choć oczywiście zapraszamy wszystkich. Kiedy zastanawialiśmy się, jak przeżyć ten wieczór, najbardziej przekonało nas, żeby zatrzymać się przy fragmencie Ewangelii, który Ulmowie mieli podkreślony w swoim Piśmie Świętym. Można znaleźć zdjęcie, gdzie Przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie jest podkreślona na czerwono, a obok nagłówka znajduje się ręczny dopisek „tak”. Uznaliśmy, że właśnie tę przypowieść warto wziąć na warsztat. Była ona rzeczywiście dla Ulmów jakimś drogowskazem – przeżyli to słowo w stu procentach, na poważnie. Stąd się urodził pomysł, żeby jedną częścią naszego spotkania, po Eucharystii, był „warsztat miłosierdzia” – to znaczy weźmiemy swoje Biblie (o, właśnie, niech każdy zabierze ze sobą Biblię, a przynajmniej Nowy Testament) i postaramy się dokładnie zbadać tę Ewangelię. Chcemy zobaczyć, co to słowo znaczy i jak się może przełożyć na praktykę naszego życia. A potem już będziemy razem z naszymi błogosławionymi uwielbiać Pana. Ostatnia część spotkania to modlitwa uwielbienia w obecności Chrystusa eucharystycznego. Za stronę muzyczną odpowiada diakonia muzyczna Ruchu Światło-Życie i zespół z parafii Zesłania Ducha Świętego. To jest gwarancja dobrze przygotowanej i głębokiej modlitwy. Na koniec będzie można ucałować relikwie Błogosławionych. Już wyczekujemy tego spotkania, do zobaczenia 10 marca.” https://www.facebook.com/mlodziwdomu

  11 marca 2024r. – godz. 18.00 – Msza św. w parafii Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej Męczennicy, pl. Jana Pawła II w Zgierzu, przewodniczy ks. bp. Ireneusz Pękalski.

  12 marca 2024r. – godz. 18.00 – Msza św. w parafii Trójcy Przenajświętszej, ul. Popławska 22 w Pabianicach, przewodniczy ks. bp. Marek Marczak. https://trojca.info.pl/

  13 marca 2024r. – godz. 17.00 – Msza św. w parafii Miłosierdzia Bożego, ul. św. Faustyny Kowalskiej 8 w Bełchatowie, przewodniczy ks. abp Władysław Ziółek. http://www.pmbbelchatow.pl/

  14 marca 2024r. – godz. 18.00 – Msza św. w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, ul. Słowackiego 13/19 w Tomaszowie Mazowieckim, przewodniczy ks. bp. Ireneusz Pękalski. https://www.nmp.tm.pl

  15 marca 2024r. – godz. 18.00 – Msza św. w parafii św. Jakuba Apostoła, ul. Krakowskie Przedmieście 2 w Piotrkowie Trybunalskim, przewodniczy ks. bp. Marek Marczak.

  (16 marca 2024r. około godz. 12.00 planowane jest zakończenie peregrynacji i przewiezienie relikwii do diecezji kieleckiej)