Przejdź do treści

Działalność duszpasterska jest dynamiczną rzeczywistością. To sam Kościół stanowi źródło i jest odpowiedzialnym inicjatorem duszpasterstwa rodzin, działając przez swoje struktury i pracowników.

Pierwszą osobą odpowiedzialną za duszpasterstwo rodzin w diecezji jest biskup. Jako ojciec i pasterz winien szczególnie troszczyć się o tę dziedzinę duszpasterstwa, bez wątpienia pierwszoplanową. (…) Będzie szczególnie leżało mu na sercu uczynienie wszystkiego, ażeby jego diecezja stawała się coraz bardziej prawdziwą „rodziną diecezjalną”, wzorem oraz źródłem nadziei dla tych wszystkich rodzin, które do niej należą. (Fimiliaris Consortio 73)

Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin (WDR) kieruje Diecezjalny Duszpasterz Rodzin we współpracy z Diecezjalnym Doradcą Życia Rodzinnego.


ks. dr Robert Jaśpiński – święcenia kapłańskie przyjął 11 czerwca 1994r. w Łodzi. Dyrektor Fundacji Służby Rodzinie Nadzieja. Od początku kapłaństwa związany z Odnową w Duchu Świętym, od 2002r. z Kościołem Domowym, a od 2004r. ze Spotkaniami Małżeńskimi, gdzie obecnie pełni funkcję Doradcy Duchowego. Od 2007r. zaangażowany w Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Łódzkiej. Obronił doktorat o przygotowaniu do małżeństwa na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego w 2014r. Wykładowca Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego organizowanego we współpracy z Instytutem Teologicznym w Łodzi. W posłudze duszpasterskiej łączy doświadczenie z zaangażowania w różnych ruchach, z zamiłowaniem do Pisma Świętego i teologii biblijnej. Obecnie Duszpasterz Rodzin Archidiecezji Łódzkiej.


Małgorzata Rosiak, z wykształcenia menadżer i familiolog, diecezjalny doradca życia rodzinnego, przez wiele lat pełniła funkcję koordynatora szkoły rodzenia przy Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, instruktor metody objawowo-termicznej podwójnego sprawdzenia. Zainteresowania naukowe to teoria systemowa rodziny, przyczyny i diagnostyka niepłodności, prawidłowy rozwój i zaburzenia więzi seksualnej w małżeństwie, przygotowanie rodziców do porodu i naturalnego karmienia piersią.