Przejdź do treści

Tydzień małżeństwa w Łodzi (2024)

  Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to społeczna kampania promująca wyjątkową i niepowtarzalną więź kobiety i mężczyzny. Odbywa się równolegle w 22 krajach zawsze w tym samym terminie. W Polsce został zainicjowany w 2015 roku przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Od tego czasu odbyło się wiele wydarzeń o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, rekreacyjnym i rozrywkowym.

  Program jest skierowany do wszystkich małżeństw, niezależnie od wieku i stażu małżeńskiego.

  Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia!!!

  Program tygodnia małżeństw:

  9 – 11 luty 2024 roku – Rekolekcje dla małżeństw w Domu Rekolekcyjnym Księży Orionistów w Zduńskiej Woli, organizowane przez Spotkania Małżeńskie. Szczegóły i zapisy: https://spotkaniamalzenskie-lodz.pl/najblizszy-weekend/

  10 luty 2024 roku – godz. 10.00 – 16.00 – Dzień otwarty w Archidiecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym w Łodzi, ul. Broniewskiego 1a, https://www.csr.org.pl/aktualnosci/aoa/dzien-otwarty-w-aoa-6

  10 luty 2024 roku – godz. 18.00 – Modlitwa małżeńska i koncert w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi, ul Nawrot 104.

  10 luty 2024 roku – godz. 9.00 – 14.00 – Warsztaty dla małżonków „Jak pielęgnować miłość?”, ul. ks. I. Skorupki 3. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy mailowe: rosiak@csr.org.pl. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy małżonków, którzy pragną poznać praktyczne pomysły na uzdrowienie i pogłębienie wzajemnej relacji. W czasie warsztatów postaramy się wypracować sposoby pielęgnowania miłości w szarej codzienności. Będziemy korzystać z uznanych naukowo metod, waszego doświadczenia i chrześcijańskiej tradycji. Spotkanie będzie miało charakter wykładowo-warsztatowy. Wykład stanowi wprowadzenie do pracy warsztatowej, która odbywa się w czasie dialogu między małżonkami. Ten czas jest tylko Wasz, podobnie jak wszystko o czym będziecie rozmawiać w czasie jego trwania. Warsztat poprowadzi Małgorzata Rosiak – Diecezjalny Doradca Życia Rodzinnego.

  15 luty 2024 roku – godz. 19.00 – Spotkanie modlitewne dla małżonków w kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbe w Łodzi (skwer św. Maksymiliana M. Kolbego 1) przygotowane przez wspólnotę Kręgi Małżeństw Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy małżonków do modlitwy różańcowej przed Najświętszym Sakramentem w intencji małżeństw i rodzin ze specjalnie przygotowanymi rozważaniami.

  17 luty 2024 – godz. 9.00 – 15.00 – Warsztaty wychowawcze dla rodziców „Pokochaj urwisa” w Łodzi, ul. ks. I. Skorupki 7 (sala parafialna) przygotowane przez Fundację Służby Rodzinie „Nadzieja” https://www.csr.org.pl/aktualnosci/fsrn/kurs-podnoszacy-kompetencje-opiekunczo-wychowawcze-pokochaj-urwisa-edycja-15

  JESZCZE WIĘCEJ PROPOZYCJI DLA MAŁŻONKÓW 🙂

  Magdalena Siemion – dr filozofii, dziennikarka, miłośniczka i propagatorka teologii ciała według Jana Pawła II, autorka książki „ Seks według Jana Pawła II Cię wyzwoli”. Pracuje w Instytucie Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

  Teologia ciała Jana Pawła II to propozycja, która daje odpowiedzi na wiele pytań, nurtujących współczesnego człowieka, min. Kim jest człowiek? Co to znaczy, że człowiek jest osobą? Odkrywa zamysł Pana Boga co do ludzkiej cielesności, seksualności, miłości. Pokazuje, że seksualność człowieka, to coś więcej niż seks, a ciało to coś więcej niż materia. To, jak człowiek rozumie swoją seksualność, przekłada się na to, jak patrzy na siebie, na drugiego człowieka, na Boga i na świat.

  Podczas konferencji i warsztatów nasz gość zainspiruje nas, jak teologia ciała może stać się receptą na szczęśliwe małżeństwo.

  Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie – Specjaliści zajmujący się zagadnieniami wychowania i profilaktyki problemów dzieci oraz młodzieży. W swojej posłudze na rzecz profilaktyki zdrowia rodziny mają dużą praktykę w indywidualnej pracy z młodzieżą i dorosłymi: towarzyszą małżeństwom w kryzysie oraz rodzicom w trudnościach wychowawczych. Prelegenci licznych konferencji i spotkań. Są twórcami autorskich warsztatów dla rodziców o wychowaniu seksualnym dzieci w rodzinie.

  Autorzy książki „Jak rozmawiać z dziećmi o seksualności – wychowanie do pięknej miłości”.